VTEM skitter
VTEM skitter
VTEM skitter

Witamy na stronie TMZK

 • Dzień Kobiet - 2019

  DROGIE  PANIE! W RAMACH LICZNYCH I RÓŻNORODNYCH INICJATYW  TMZK, TRADYCYJNIE  ZAPRASZAMY NA DZIEŃ KOBIET jak na załączonym plakacie. 

  Rocznik Ziemi Kłodzkiej - ebook

  Otwórz internetowe wydanie Rocznika Ziemi Kłodzkiej - kliknij tutaj. Rocznik otworzy się w nowym oknie w formie e-booka do przeglądania.

  Wskrzeszenie internetowe Rocznika Ziemi Kłodzkiej

  Historyczne wydarzenie - wskrzeszenie Rocznika Ziemi Kłodzkiej po 14 latach!Nowocześnie, wygodnie, w formie internetowego e-booka.
 • Aktualności TMZK

  Zapraszamy do zapoznania się z aktualnościami TMZK.

  Artyści w miejscu pracy

  Towarzystwo Miłośników Ziemi Kłodzkiej w ostatnich 2-ch latach zrealizowało społecznie 10 projektów. 

  Relacja z Walnego Zebrania

  Władze Towarzystwa Miłośników Ziemi Kłodzkiej od dnia 14.06.2018 r., wybrane w wyborach podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczo – Wyborczego TMZK, na okres 5-letniej kadencji .

Poznajmy się bliżej

Doświadczony samorządowiec i przedsiębiorca od lat związany m.in. z turystką. Jest znany, szanowany i ceniony przez mieszkańców powiatu kłodzkiego. Ma 60 lat i liczne sukcesy na swoim koncie.

Adam Łącki | Prezes

Towarzystwo Miłośników Ziemi Kłodzkiej tworzą pasjonaci, którzy swój czas angażują w promowanie piękna naszej małej ojczyzny.

Urodziny Prezesa Adam Łąckiego

O historii TMZK słów kilka

TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW ZIEMI KŁODZKIEJ KREATOR ŻYCIA KULTURALNEGO I SPOŁECZNEGO W REGIONIE

"Towarzystwo Miłośników Ziemi Kłodzkiej powstało jako wyraz licznych głosów społeczeństwa Ziemi Kłodzkiej…” i dalej czytamy w II tomie Rocznika Kłodzkiego ( 1949): ” W dniu 1 września 1947 r. odbyło się w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Kłodzku pierwsze organizacyjne zebranie Towarzystwa pod przewodnictwem magistra Zbigniewa Kulczyckiego, ówczesnego starosty powiatowego”. A wymieniony, pierwszy prezes powiedział: ” Towarzystwo Miłośników Ziemi Kłodzkiej ma być w pierwszym rzędzie ośrodkiem kulturalnym, który ma za zadanie spopularyzowanie Ziemi Kłodzkiej pod względem wartości historycznych, gospodarczych itp. „Działalność Towarzystwa ma być prowadzona na polu naukowym i propagandowym”. Towarzystwo włączono do Instytutu Śląskiego a jego dyr. dr Roman Lutman powiedział: ” Ziemia Kłodzka odgrywa specjalną rolę w organiźmie naszego Państwa zarówno pod względem wartości klimatycznych, turystycznych jak i naukowych. Ponadto ziemia ta jest pomostem łączącym dwa państwa słowiańskie – jest pomostem zgody narodów czechosłowackiego i polskiego”. Towarzystwo nasze było absolutnie pierwszym stowarzyszeniem regionalnym Ziem Zachodnich i Północnych Polski.