Adam Łącki

Od maja 2016 roku prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Kłodzkiej, jednej z najstarszych organizacji pozarządowych w Polsce,  mającej 70- letnią tradycję działalności. 

Jako prezes TMZK w ostatnim czasie stworzył nową koncepcję budowy MOBILNEJ MINIATURY ZIEMI KŁODZKIEJ, którą zaprezentował podczas konferencji w 2017 roku oraz po 14 latach przerwy, w 2018 roku, wskrzesił edycję historycznego ROCZNIKA ZIEMI KŁODZKIEJ.

Towarzystwo prowadzone przez Adama Łąckiego, w 2018 roku w konkursie Urzędu Marszałkowskiego uznane zostało za najlepszą i najbardziej aktywną organizację pozarządową na Dolnym Śląsku w 2017 roku .

…………………………………………………………………………………………………………

Adam Łącki - ekonomista i menager gospodarczy, wieloletni wybitny samorządowiec i  uhonorowany nagrodami regionalista oraz pełen pasji animator społeczny kultury i sportu.

Absolwent  Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz  dwóch Studiów Podyplomowych.  

Były dyrektor dużych regionalnych firm turystycznych i handlowych w Kłodzku; Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Turystycznego „Śnieżnik”, zatrudniającego 1000 osób i Biura Podróży „Pegrotour”, w ramach THZ „ Interpegro” w Warszawie, zatrudniającego 300 osób.

Były starosta i wicestarosta kłodzki, który między innymi  w 2011 roku zainicjował wielki Projekt budowy kopalni węgla koksującego w Nowej Rudzie, obliczony na  2000 miejsc pracy. Adam  Łącki wraz z partnerami  pozyskał inwestora  polskiego pochodzenia z Australii, który uruchamia już końcową fazę przedsięwzięcia.

Twórca wdrożonych doktryn promocyjnych regionu i turystycznej koncepcji budowy Parku Miniatur w Kłodzku, który w 2015 roku został zrealizowany w zmodyfikowanej formie, przez polskiego inwestora w Kłodzku, przy ul. Noworudzkiej, jako MINIEUROLAND. 

Znany działacz społeczny na polu kultury i sportu w powiecie kłodzkim realizujący wiele imprez i zadań materialnych.

Od wygranych wyborów w  2018 roku, zapisany w samorządowej historii powiatu jako jedyny radny powiatowy wszystkich sześciu kadencji.