TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW ZIEMI KŁODZKIEJ

W KOLEJNEJ  AKCJI - GOŚCINNIE NA „BIAŁEJ KOLACJI” w Kłodzku 31.07.2021 r.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Kłodzkiej samo organizuje wiele naukowych, kulturalnych i społecznych wydarzeń promujących Ziemię Kłodzką, ale tym razem podobnie jak w roku poprzednim zaangażowało się w bardzo cenną imprezę pt. „Biała kolacja”, którą zainicjowała i zorganizowała Beata Marcinkiewicz z BeaVita w Kłodzku przy wsparciu Urzędu Miasta Kłodzka z Burmistrzem Michałem Piszko.

Przedstawiamy fotoreportaż z chlubnego udziału w tym wydarzeniu, członków TMZK:

W autorskiej scence A. Łąckiego pt. „Gondolierzy znad Nysy Kłodzkiej”, z jednoczesną premierą „Pieśni o Ziemi Kłodzkiej”, z powodzeniem wystąpili: B. Kolman - autor pieśni, T. Łeśko, M. Kałuża i T. Lasek wraz z chórem Pań, B. Morawską, I. Wilczkiewicz, M. Różańską i gościnnie E. Leśniczak, która ciekawie zaaranżowała wykonanie pieśni.

Ekscytujący był także  występ trzech Pań z TMZK w spontanicznym odtworzeniu kultowego przeboju Tiny Turner w składzie: B. Morawska w roli Tiny i I.Wilczkiewicz, M.Różańska w rolach tancerek.

Jak zwykle przebojowym narratorem prezentacji Towarzystwa Miłośników Ziemi Kłodzkiej był Prezes TMZK - A.Łącki.

Wszystkich porwał także kultowy taniec Jeruzalema zainicjowany przez B. Morawską, I. Wilczkiewicz i Monikę Różańską we wspaniałej scenerii gotyckiego mostu Św. Jana.

Całość imprezy z ciekawymi występami artystycznymi błyskotliwie prowadził tryskający sceniczną energią Wojciech Heliński.

Zobaczcie sami co się działo także w mediach internetowych na stronie i Facebooku TMZK, na zdjęciach M. Krombacha na stronie KOK, na zdjęciach B. Kolmana, B. Marcinkiewicz i na nagraniach TV Kłodzko P. Kramnika.

Obserwator